Zacvičte si pozdrav slunci: TOMUTO benefitu neřeknete NE!

Date:

včera Je jedno, jestli je ráno jasné, zataženo nebo zrovna prší. Slunce je tam vždy, i když někdy ukryté za mraky. Začněte den touto tradiční sestavou, která vás uvolní, rozhýbe a dodá potřebnou energii.

Jak začít, když se vám nechce cvičit? Bod 2 zvládne snadno každá a skvěle vás to motivuje
Súrja namaskar pochází ze sanskrtu, posvátného jazyka hinduismu. Súrja znamená slunce anamaskar pozdrav plný lásky aoddanosti. Představuje kombinaci jogínských cviků, která nás připraví na praktikování dalších asan. Tato sestava posílí svaly celého těla, zharmonizuje dech asrdeční rytmus. Vpodstatě jde onepřetržitý sled 12 pohybů, které se několikrát opakují pro udržení tepla našeho svalového systému. Zároveň svaly skvěle uvolní. Přestože se tento soubor pohybů jmenuje pozdrav slunci, nemusíte ho praktikovat jen ráno, ale klidně i během dne, kdy se potřebujete protáhnout, či večer, abyste se se sluncem rozloučili.

Co je důležité?
Dbejte oto, abyste byla nepřetržitě koncentrována. Zásadní význam má aktivní účast mysli. To znamená, že máte myslet jen na pozdrav a na nic jiného, ​​co by vás mohlo vytrhnout ze soustředění a mysl odvít pryč. Pozor si dejte při zachovávání určitého tempa, a to i při přechodu z jedné asány do další. Ráno jsou vaše svaly ztuhlé, proto se nic neděje, pokud první dvě opakování předvedete o něco pomaleji. Nezapomeňte se však otočit tváří na východ. Ještě co se týče tempa, nemělo by být ani příliš rychlé, ani příliš pomalé. Při pravidelném cvičení byste měli sérii 12 pohybů zvládnout za 45 vteřin. Jednou sérií to však nekončí, dopřejte si v tempu alespoň pět opakování celého cyklu. Ale pozor, dámy, pokud se právě nacházíte v prvních dvou dnech menstruačního cyklu, cvičení raději vynechejte. Minimálně na začátku, dokud si vaše tělo nezvykne na rutinu.

Pojďme na to
Výchozí poloha je ve stoje s rukama před hrudníkem (pozice nahoře uprostřed).

  1. Začněte ve stoje – nohy jsou blízko sebe, ale nedotýkají se, chodidla směřují rovnoběžně dopředu. Spojte dlaně před hrudníkem a palce umístěte do krční jamky. Palce jsou v pravém úhlu kolmo k ostatním prstům. Pomalu a hluboce vydechněte ústy a vědomě stáhněte svalstvo celého těla.
  2. Uvolněte všechny svaly, zakloňte se, obloukem spojte ruce nad hlavou, prohněte se v pánvi. Pohled směřuje na konečky prstů. Zhluboka a pomalu se nadechněte nosem.
  3. Hluboko se předkloňte. V ideálním případě se vaše dlaně spojí se zemí. Hlava je co nejblíže kolenům. V závěru pohybu stáhněte břicho. Pohyb je doprovázen hlubokým výdechem ústy.
  4. Následuje hluboký nádech nosem doprovázený odkročením a natažením levé nohy dozadu. Pravou nohu přinožte k levé tak, aby vaše tělo tvořilo přímku. Vědomě zpevněte celé tělo.
  5. Ohněte se v bedrech, aby se trup ocitl v rovnoběžné poloze s pažemi a tělo tvořilo obrácené písmeno V (střechu). Paty tahejte k zemi, záda jsou rovná, bradu tlačte k hrudníku a pohled směřuje k pupíku. Stáhněte břicho a stehna. V této poloze dech zadržte.
  6. Vydechněte ústy a klesejte k zemi, přičemž se země dotýkají jen brada, ruce, hrudník, kolena a prsty na nohou. Břicho ani nos se země nedotýkají.
- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Padání vlasů u žen – alopecie

Ženy se však nejčastěji se zvýšeným vypadáváním vlasů setkají po...

Objevte aktuálně nejlepší fotomobil na trhu

Nový smartphone vivo X90 Pro posouvá hranice možností nejen...

Jak co nejvýhodněji nakoupit přes internet

V dnešní době jsme zahlceni nabídkami, letáky, reklamami a všemožnými marketingovými praktikami,...

Na co se zeptat první den v novém zaměstnání

Přestože na pracovním pohovoru by se každý měl snažit klást...