Jak co nejvýhodněji nakoupit přes internet

Date:

V dnešní době jsme zahlceni nabídkami, letáky, reklamami a všemožnými marketingovými praktikami, které však bohužel ve skutečnosti často výhodnými vůbec nejsou. Chceme-li tedy své peníze investovat rozumně a opravdu ušetřit, musíme přemýšlet sami za sebe a udělat si vlastní malý průzkum. Především to lze doporučit při nákupu věci na delší dobu a za vyšší částku. Co vše je třeba si pohlídat, to si můžete přečíst v našem článku níže.

Reálná vs. fiktivní sleva

Některé obchody hlásí nové slevy co každý týden. „Původní“ cena je přeškrtnutá a místo ní je uvedena nižší, nová cena. Proběhlo ale ve skutečnosti nějaké zlevnění nebo se jedná pouze o pokus opít zákazníka rohlíkem? To zjistíte, pokud ceny sledujete dlouhodobě a také pokud se nezdráháte srovnávat ceny v jiných obchodech. Jestli se běžná cena v jiném obchodě rovná uvedené ceně se slevou, buď je obchod standardně dražší anebo zkrátka balancuje na hranici marketingu a lži.

Poštovné a možnost vrácení

Poštovné zdarma může být příjemným bonusem – to ovšem opět platí pouze v případě, že základ ceny není sám o sobě vyšší. Případně může být bezplatné doručení vyhrazeno pro nákupy za vyšší částku, to však může motivovat ke zbytečnému utrácení a je třeba si říci, zda skutečně potřebujeme a chceme danou věc a nejsme vedeni jen tímto vedlejším lákadlem. Je užitečné si prověřit také to, jestli je v případě reklamace či odstoupení od smlouvy poštovné účtováno vám anebo obchodníkovi.

Důvěryhodnost obchodu

Nakoupit z podezřelého obchodu a zboží třeba ani nikdy neobdržet není výhodné v žádném ohledu, resp. jedná se o tu úplně nejhorší variantu. Přečíst si zákaznické recenze obchodu a prohlédnout si předem jeho internetové stránky by mělo být jedním z „povinných“ kroků předtím, než kliknete na odeslání objednávky. Pokud se vám cokoli nezdá, zkuste se raději porozhlédnout jinde.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Padání vlasů u žen – alopecie

Ženy se však nejčastěji se zvýšeným vypadáváním vlasů setkají po...

Objevte aktuálně nejlepší fotomobil na trhu

Nový smartphone vivo X90 Pro posouvá hranice možností nejen...

Na co se zeptat první den v novém zaměstnání

Přestože na pracovním pohovoru by se každý měl snažit klást...

Co dělat, když vás kolegové v práci pomlouvají

Každý kolektiv je do jisté míry semeništěm pomluv a spiknutí – taková je...