Zahrádkářský připomínkovač. Nezapomněli jste na zahradě udělat těchto 9 věcí?

Date:

My zahrádkáři jsme už zachytili jemné náznaky jara a neumíme se dočkat, až vyrazíme mezi záhony a záhony. Ale ještě předtím si zkontrolujte, jestli jste na sezónu opravdu dobře připraveni. Bod 7 se již urputně hlásí o slovo i ve vaší zahradě!

Jaro nám už klepe na zahradní branky a brzy nás vtáhne do našeho milovaného kolotoče vysévání, vysazování, okopávání, polévání a celé té péče kolem zahrady. Než to vypukne naplno, přečtěte si, na co byste ve vaší zahradě neměli v těchto dnech zapomenout.

Vyčistěte a nabruste nářadí
Údržba zahradního nářadí výrazně prodlužuje jeho životnost. V případě, že jste nářadí po skončení sezóny jen tak odložili, je načase dát jej do dobré kondice. Kovové části nářadí vyčistěte a dejte nabrousit, dřevěným rukojetím prospěje vyčištění a přetření lněným olejem. Zkažené nářadí nahraďte novým.

Vyčistěte květináče
Pokud jste květináče nechali napospas svému osudu, po zimě z nich vyjměte hlínu a pořádně ji zkontrolujte, zda se v ní nenacházejí škůdci, resp. jejich larvy. Květináče omyjte a můžete je i vydezinfikovat.

Upravte skleník
Pokud jste to ještě neudělali, je nejvyšší čas odstranit ze skleníku řasy, mech a nečistoty, které se na něm nachytaly během měsíců, dokud se nepoužíval. Hadicí omyjte skleník pořádně zvenčí i zevnitř a smyjte veškerý prach, aby se dovnitř dostalo co nejvíce životodárného světla. Zkontrolujte také konstrukci a poškozené části opravte.

Provzdušněte trávník
Jakmile přestanou přízemní mrazy, z trávníku opatrně vyhrabte nafoukané listí a odumřelá stébla, provzdušněte ho vertikutátorem a pohnojte. Vertikutaci však zvládne jen dobře zakořeněná tráva, která má
alespoň 2 – 3 roky. Pokud trávník nemáte, teď je dobrá doba na jeho výsev.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Padání vlasů u žen – alopecie

Ženy se však nejčastěji se zvýšeným vypadáváním vlasů setkají po...

Objevte aktuálně nejlepší fotomobil na trhu

Nový smartphone vivo X90 Pro posouvá hranice možností nejen...

Jak co nejvýhodněji nakoupit přes internet

V dnešní době jsme zahlceni nabídkami, letáky, reklamami a všemožnými marketingovými praktikami,...

Na co se zeptat první den v novém zaměstnání

Přestože na pracovním pohovoru by se každý měl snažit klást...