Myslel si, že ho trápí chřipka, pravda byla mnohem krutější: Vyklubala se z toho záludná RAKOVINA

Date:

Začalo to jako běžná chřipka. Najednou však Ladislav pocítil zvláštní bolest pod klíční kostí. Myslel si, že na vině je špatná poloha ve spánku.

Začalo to obyčejnou chřipkou. Asi o tři týdny na to Ladislava Lékaře (47) přepadla z večera na ráno bolest pod klíční kostí, kterou si nejprve omlouval špatnou polohou ve spánku, píše magazín ZDRAVÍ.

„Časem jsem si na tom místě nahmatal bulku velikosti špendlíkové hlavičky, která se ozývala ostrou bolestí. Ale pořád jsem tomu nepřikládal nějakou váhu,“ vzpomíná si na časné příznaky záludného onemocnění. Když se k tomu vždy večer přidala zvýšená teplota, rozhodl se jednat.

„Obvodní lékař mě ihned poslal k vyšetření krve, sono ak hematologovi. Začátkem roku 2002 mi diagnostikovali Hodgkinův lymfom. Snášel jsem to velmi těžko. Byl to velký šok pro mě i celou rodinu. Měl jsem 27 let, byl jsem mladý, aktivní… Rakovina přišla rychle a v rodině jsme s tím neměli zkušenost,“ vzpomíná se někdejší hudebník na beznaděj i zklamání, které prožíval. Nevěděl přesně, co ho čeká.

Po odběru uzliny pod klíční kostí měl podstoupit léčbu chemoterapií. Měl z ní však obavy. „Byl to velký strašák. Namísto toho jsem zkoušel všelijaké alternativy, ale nepomohly. Pro ně jsem se z prvního stadia nemoci dostal za tři měsíce do třetího. První dávku chemoterapie jsem dostal až v obrovských bolestech a horečkách s nateklými uzlinami na krku, plicích i břiše.“ Chemoterapie, naštěstí, zabrala. Výrazně zhubl, ale fakt, že terapie pomáhala, mu dával sílu vydržet. Do normálního života se vrátil po roce a půl. Ne však nadlouho.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Padání vlasů u žen – alopecie

Ženy se však nejčastěji se zvýšeným vypadáváním vlasů setkají po...

Objevte aktuálně nejlepší fotomobil na trhu

Nový smartphone vivo X90 Pro posouvá hranice možností nejen...

Jak co nejvýhodněji nakoupit přes internet

V dnešní době jsme zahlceni nabídkami, letáky, reklamami a všemožnými marketingovými praktikami,...

Na co se zeptat první den v novém zaměstnání

Přestože na pracovním pohovoru by se každý měl snažit klást...